З 1 січня 2018 року в Україні починають діяти європейські вимоги до продуктів з какао та шоколаду. На відміну від вимог національного стандарту України (ДСТУ), який є добровільним, вони є обов’язковими для виконання. Зазначимо, що запровадження європейських норм до продуктів з какао та шоколаду є зобов’язанням України в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Отже, чи готові вітчизняні виробники до запровадження європейських вимог розповіли сьогодні представники Мінагрополітики та профільних кондитерських асоціацій під час інформаційного заходу для журналістів, що відбувся у «Львівській майстерні шоколаду» в Києві.Під час заходу було коротко роз’яснено основну суть вимог. Відповідно до них «шоколадом» може називатися лише той продукт, що містить не менше 35% какао-продуктів.У молочному шоколаді повинно бути не менше 25% какао-продуктів та не менше 14% молочних продуктів. У білому шоколаді – не менше 20% какао-масла та не менше 14% молочних продуктів. В шоколадній цукерці з начинкою має бути не менше 25% шоколаду. При цьому, якщо продукт не відповідає зазначеним вимогам, він не може називатися шоколадом.

Впровадження цих вимог буде сприяти підвищенню якості продуктів з какао та шоколаду на українському ринку, адже вимоги є обов’язковими для виконання. Крім того, європейські стандарти несуть зростання обізнаності покупців, адже вони матимуть повну та правдиву інформацію про продукт, що споживають.В свою чергу, виробники отримають спрощення експорту до ЄС, адже діятимуть однакові вимоги до продукції як в Україні, так і в Європі та доступ до формування чесного конкурентного середовища, адже визначені прозорі правила для всіх гравців ринку.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час заходу виразила думку, що нові правила адаптують українських виробників до європейських стандартів, для того «щоб вони впевнено почувалися на європейському ринку».

 

Джерело: http://agronews.ua

Загрузка... .