Як дізнатися про стан вичерпання квоти на той чи інший товар?
Інформація про поточні залишки тарифних квот, які управляються на основі принципу "перший прийшов - перший обслуговується", доступна в режимі онлайн на європейському порталі Служби підтримки експорту. Ця інформація постійно змінюється в результаті щоденних операцій. Інформація коригується ввечері кожного робочого дня і залишається незмінною до вечора наступного робочого дня.
Як можна експортувати українські органічні продукти у країни ЄС?
Попит на органічну продукцію в ЄС набагато перевищує пропозицію, темп росту сільгоспугідь під органічним виробництвом у країнах ЄС зростає набагато меншими темпами, ніж потреба ЄС в органічних продуктах, тому українські підприємства мають великий шанс та перспективу щодо експорту органічної продукції у країни ЄС. Покроковий посібник з експорту органічної сільськогосподарської продукції в ЄС подано за посиланням. Наголошуємо, що з 01.01.2016 введено нові правила імпорту органічної продукції в країни ЄС з України і деяких інших країн – деталі за посиланням. Список міжнародних акредитованих сертифікаційних органів з органічного виробництва, включених до офіційного Переліку, який офіційно затверджений Європейською комісією можна завантажити за посиланням.

Чи можна експортувати продукцію без сертифікату EUR.1?
Так, можна здійснювати експорт продукції без надання сертифікату переміщення EUR.1, а лише засвідчувати походження товару декларацією Інвойс, у випадках:
- 1.Якщо здійснюється експорт будь-якої партії товару, що складається з одного чи декількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6 000 євро.
2. Якщо експорт здійснюється підприємством зі статусом “уповноваженого (схваленого) експортера”.
В обох випадках ставка ввізного мита на продукції буде тотожною ставці в режимі найбільшого сприяння. 

Чи можна експортувати товари за сертифікатом перевезення форми А?
Так, сертифікат перевезення форми А необхідний  для митного оформлення товарів в режимі GSP. Цей сертифікат, як і раніше, видається ТПП. Відповідно до законодавства ЄС пільговий режим GSP продовжує діяти паралельно з режимом вільної торгівлі протягом двох років (до 31 грудня 2017 року включно).
Примітка: По низці товарів (враховуючи перехідні періоди) є вигіднішим певний час експортувати в рамках GSP режиму, оскільки ставка GSP буде нижчою від зниженої відповідно до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Детальний перелік товарів агропродовольчої групи за кодами КН ЄС, ставки увізного мита по яких у 2016 та у 2017 роках нижчі у рамках режиму GSP, можна знайти на нашому сайті у розділі "Матеріали/ Митні ставки".
Де знайти інформацію щодо тарифних квот ЄС та ставок увізного мита в межах та поза межами квот?
Необхідну інформацію про тарифні квоти ЄС та ставки увізного мита в межах та поза межами квот можна знайти на нашому сайті у розіді "Матеріали/ Тарифні квоти"  .
Joomla Plugins

Загрузка... .