Для презентації варіантів розвитку доступу до каналів збуту плодоовочевої продукції в ЄС проєкт "Агроторгівля України" у співпраці з експертами підготували аналітичний документ щодо Доступу до ринків ЄС для плодоовочевої продукції.

Україна має великі обсяги виробництва плодоовочевої продукції, але маленькі обсяги експорту. Великі обсяги виробництва є результатом наявності значної кількості земельних ресурсів та великої кількості дрібних фермерів, що переважають у структурі виробників. Зазвичай таке виробництво є екстенсивним та орієнтованим на самоокупність. Надлишки продаються на місцевому ринку або переробникам і агрегаторам (Організаціям (які збирають інформацію про товари, послуги та їх постачальників), що надаюють інформацію через інтернет), коли пропозиція висока, а ціни найнижчі. Зібрана на ринку продукція рідко потрапляє на експортний ринок. А якщо і потрапляє, то за найнижчими цінами. Таким чином, типова експортно-орієнтована бізнес-модель орієнтована на ринок з легким доступом (наприклад, оптові торговці в Польщі) з низькою ціною та якістю продукції.

Даний докмуент може стати орієнтиром для розподілу відповідальності та оцінки досягнень у розвитку українського плодоовочевого сектору, а також стати основою для подальшої дискусії між державним та приватним секторами.

 

Переглянути публікацію (англійською)

Переглянути публікацію (українською)

Загрузка... .